Cocktail

Bayahibe – kam vyrazit a co vidět?

Kam vyrazit v Bayahibe? Možností je celá řada – zajeďte třeba do cukrovarnického městečka La Romana nebo k plážím nedaleko Bayahibe, kde se točí reklamy.

La Romana

30 km od Bayahibe leží město La Romana s asi 100 tisíci obyvateli. Je to jedno z nejbohatších měst země, protože od 30. let se tu intenzivně věnují cukrovarnictví. Plantáže s cukrovou třtinou ale nijak neubírají na kráse zdejším nádherným plážím. V La Romana stojí za návštěvu také muzeum věnované původním obyvatelům Dominikány nebo některé z přepychových golfových hřišť v okolí.

Národní park del Este

Pokud jste někdy u sledování televizní reklamy žasli nad tou božsky nádhernou pláží, pak je docela dobře možné, že jste byli duchem v národním parku del Este. Zdejší klima sem přilákalo různorodé druhy zvířat i rostlin a nádherné scenérie zase řadu filmařů. Zvláště pak ostrůvek Saona, který je součástí parku, posloužil mnoha reklamním tvůrcům a je oblíbeným cílem turistů, kteří k němu připlouvají na člunech nebo šlapadlech.

Když budete dost vytrvalí, napočítáte tu přes 110 druhů ptáků a možná uvidíte i delfíny, leguány a mořské želvy. Že své kouzlo měl tenhle kus země už kdysi dávno, dokládají četné nástěnné malby v mnoha jeskyních národního parku del Este.

Isla Catalina

Jen 10 km² má ostrůvek Catalina nedaleko Bayahibe a přesto tady můžete obdivovat mangorvy, divoké útesy i písečné duny. V nitru tohoto korálového ostrůvku žije množství exotických ptáků a okolní moře kromě hejn barevných ryb ukrývá také několik vraků starých korábů. Kousek od ostrůvku leží slavná písečná kosa vystupující z mořských vln – „pláž uprostřed moře“ je další dominikánskou raritou.

plaz2_935

Isla Bacardi

Oficiální název tohoto ostrova zní Cayo Levantado, své přízvisko získal až poté, co zde byla natočena reklama na známý alkoholický nápoj. Do tohoto místa se zamiluje každý, kdo má rád krásné pláže, a navíc ještě hledači pokladů. Údajně je tu nějaký zakopaný...

plaz_935

Altos de Chavón

Na skále nad řekou Chavón leží malá vesnička, jež je přesnou kopií andaluské vesničky ze 16. století. Tohle veledílo vzniklo v roce 1976 a je dnes sídlem mnoha umělců z celého světa. Natočilo se tu několik filmů a odehrálo se tu mnoho významných koncertů světových hvězd a celá usedlost je zkrátka doupětem umění. Navštívit tu můžete několik galerií nebo třeba muzeum s expozicí věnovanou původním obyvatelům ostrova - indiánskému kmeni Tainů.

Růže Bayahibe

Kaktus s růžovými květy se oficiálně jmenuje Pereskia quisqueyana. Mnohem lépe si ho ale zapamatujete jako růži Bayahibe. Nádherná, ale pichlavá květina – kaktus roste pouze v Bayahibe, nikde jinde na světě si k její omamné vůni nepřičichnete.

Merengue

To, co během vaší dovolené v Dominikánské republice bude hrát pořád dokola, to je merengue. Národní tanec Dominikánců vznikl sice až v polovině 19. století, nicméně dnes je rozšířen naprosto všude. Zpočátku bylo merengue považováno za tanec spodiny, protože se až příliš podobalo africkým tancům otroků. Radost ze života, kterou merengue vyjadřuje, ale nakonec zvítězila.

Bachata

Merengue je veselé, bachata smutná. To je asi největší rozdíl mezi těmito dominikánskými tanci. Oba jsou však velmi populární. Bachata je inspirována kubánským bolerem, důležitou součástí je ale také improvizace tanečníků. Původně se tanec jmenoval amargue, tedy „hořký“, což přesně vystihuje podstatu textů bachata písní.

Potápění v Bayahibe

Oblast Bayhibe je jedním z nejoblíbenějších míst pro potápění. Právě zdejší moře je pro něj totiž jako stvořené. V okolí hlavní pláže Bayahibe tak nejdete asi 10 potápěčských obchodů.

Moře tu kromě divokého podmořského světa ukrývá také řadu vraků ztroskotaných lodí. Jen v okolí hlavní pláže jsou tři.

bigstock-woman-in-scuba-diving-gear-on--118004780_1000

Indiáni kmenu Tainů

Původní indiánský kmen Tainů, jejichž malby najdete třeba v jeskyních národního parku del Este, vymřel už v 16. století. Důvodem byly jako vždy evropské nemoci, na které indiáni neměly přirozené protilátky.

Luxusní komplex Casa de Campo

Resort Casa de Campo se pyšní přízviskem nejluxusnější komplex v Karibiku. Má k tomu jeden jediný důvod – Casa de Campo prostě je nejluxusnější komplex v Karibiku. Stojí tu vilky amerických boháčů, designové golfové hřiště a pláže tak krásné, že nic jiného než přepych prostě nemůžete čekat.

Dominikánská republika

další oblasti Dominikánské republiky »

Partneři

Logo ESO travel

Zdrojem informací na tomto webu je cestovní kancelář ESO travel – specialista na exotickou dovolenou. Využijte nabídku dovolené na Bayahibe i vy!

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@bayahibe.dominicana.cz