Cocktail

Zajímavosti v Bayahibe

Pokud během vaší dovolené v Bayahibe neplánujete jen opalování a polehávání na pláži, pak můžete navštívit třeba některou z tančíren merengue nebo zajet do přesné kopie andaluské vesničky ze 16. století.

Altos de Chavón

Na skále nad řekou Chavón leží malá vesnička, jež je přesnou kopií andaluské vesničky ze 16. století. Tohle veledílo vzniklo v roce 1976 a je dnes sídlem mnoha umělců z celého světa. Natočilo se tu několik filmů a odehrálo se tu mnoho významných koncertů světových hvězd a celá usedlost je zkrátka doupětem umění. Navštívit tu můžete několik galerií nebo třeba muzeum s expozicí věnovanou původním obyvatelům ostrova - indiánskému kmeni Tainů.

Růže Bayahibe

Kaktus s růžovými květy se oficiálně jmenuje Pereskia quisqueyana. Mnohem lépe si ho ale zapamatujete jako růži Bayahibe. Nádherná, ale pichlavá květina – kaktus roste pouze v Bayahibe, nikde jinde na světě si k její omamné vůni nepřičichnete.

Merengue

To, co během vaší dovolené v Dominikánské republice bude hrát pořád dokola, to je merengue. Národní tanec Dominikánců vznikl sice až v polovině 19. století, nicméně dnes je rozšířen naprosto všude. Zpočátku bylo merengue považováno za tanec spodiny, protože se až příliš podobalo africkým tancům otroků. Radost ze života, kterou merengue vyjadřuje, ale nakonec zvítězila.

Bachata

Merengue je veselé, bachata smutná. To je asi největší rozdíl mezi těmito dominikánskými tanci. Oba jsou však velmi populární. Bachata je inspirována kubánským bolerem, důležitou součástí je ale také improvizace tanečníků. Původně se tanec jmenoval amargue, tedy „hořký“, což přesně vystihuje podstatu textů bachata písní.

Dominikánská republika

další oblasti Dominikánské republiky »

Partneři

Logo ESO travel

Zdrojem informací na tomto webu je cestovní kancelář ESO travel – specialista na exotickou dovolenou. Využijte nabídku dovolené na Bayahibe i vy!

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@bayahibe.dominicana.cz